عشق، شور و انقلاب

دبی از تاریخ ١٦ نوامبر میزبان نمایشگاه انفرادی یکی از هنرمندان مطرح الجزایری به نام رچيد كورياچى است. “عشق، شور و انقلاب” نام مجموعه آثار این هنرمند است که در نمايشگاه السركال اونيو دبى برپا است.

dubai_art_anna shahmohammadi_2016_honargardi (1)

رچيد متولد سال ١٩٤٧ ميلادى است و تحصيلات عاليه خود را در موسسه هنرهاى زيباى  الجزيره آغاز كرده و سپس به قصد ادامه تحصيل به فرانسه مهاجرت كرده و در دانشگاه هاى National School of Decorative Arts , School of Urban Studies  در پاريس ادامه تحصيل داده است.

در مجموعه اى كه در نمايشگاه حاضر در دبى بر پاست، اينستاليشن هاى ريچارد تلاش در رساندن پيام و ايده هميشگى وى دارد. او معتقد است دنياى اسلام به جز وحشت و جنگ شامل انسان هاى متفكر و فيلسوف است كه نوشته هايشان به جز حس آرامش، صلح و انسانيت، پيام ديگرى ندارند.

dubai_art_anna-shahmohammadi_2016_honargardi-(3)
عکاس: آنا شاه محمدی

يكى از موضوعات مورد علاقه وى “سفر و تعالى”*است. او  در مجموعه Les Priants  بيست و يك اينستاليشن راكه هر يك با ديگرى متفاوت است را با فولاد ساخته است. انتخاب ماده corten steel به اين دليل بوده كه هنرمند خواهان تغيير مواد در گذشت زمان بوده است. در تمامى  بيست و يك اينستاليشن ارتباط اساسى بين نور و سايه و اين حقيقت كه هر يك به تنهايى و بدون وجود ديگرى معنا ندارد پرداخته شده است.

آثار رچيد كورياچى در بسيارى از نمايشگاه هاى جهان از جمله موزه بريتانيا لندن، موزه ملى آفريقا، موزه هنرهاى اسلامى واشنگتن و موزه ملى قطر به نمايش در آمده‌اند.

*Travel and Transcendence

دیدگاهتان را بنویسید