هنرمند ژاپنی  AUJIK  _مکتب فکری طبیعت/فن آوری_ بینش خود از تاریخ جعلی و مناظر خیالی را با استفاده از ویدئوهای مجازی و رسانه ها به اشتراک می گذارد. بسترهای شهری موجود، چشم اندازهای طبیعی و زیر ساخت های شهری، به صورت دیجیتالی توسط موجودات ترکیبی ارگانیک-مکانیکی دستکاری شده اند و یک توالی سورئال از واقعیت های افزوده و چشم اندازهای بیگانه را شکل می دهند. در ویدئوی آخیر AUJIK با عنوان “spatial bodies” مناظر شهری و اجسام معمارانه به موجودات زنده ی مستقل و اندام هایی که خود را تکثیر می کنند، تبدیل می شوند. این پوشش بتنی گسترده، رام شده و رشد یافته تنها بر اساس طبیعت ذاتی خود، میان نظم و بی نظمی در حال نوسان است.

تصور AUJIK از پروژه ی “اجسام فضایی ” در طول هشت سال گذشته رشد یافته است و از ارتباط شخصی هنرمند با چشم اندازهای پانورامیک شهرهای توکیو و اوزاکا نشأت می گیرد. ترکیب فیلم های هوایی گرفته شده، گوگل مپ و دستکاری دیجیتالی آنها با نرم افزارهای سه بعدی شرکت آتودسک، مناظر شهری متراکم و اجسام معمارانه را تغییر داده و به موجودات متحرک مستقلی تبدیل کرده است. ترکیب تصاویر با رندرهای دیجیتالی، یک توالی از صحنه ها و مناظری را شکل می دهند که بسیار سورئال و وهم آور می باشند. در این تصاویر صفحات توپوگرافیک تاب خورده اند و ساختمان ها همچون موجودات جاندار درون فضای شهر پیچ و تاب می خورند، می چرخند و شروع به تنفس می کنند.

در بخشی از فیلم “اجسام فضایی ” ، صحنه فضای شهری متراکمی را که توسط تاثیرات _به ظاهر_ دنیای دیگری تحریف شده است را نشان می دهد که در حال تخریب مولفه ها و اجزای های ساختاری اساسی خود و دوباره مرتب کردن آنها به عنوان یک واقعیت معمارانه ی غیر ممکن می باشد. در بخشی دیگر حمله ی نیروهای بیگانه به یک منطقه ی کوهستانی روستایی را نشان می دهد، که همچون موجوداتی روبان مانند درون رودها و درختان در حرکت می باشند.

به گفته ی هنرمند: “این نمایش مجازی گذر دهه ها را از طریق ترسیمات نظری که ماموریت متجاوزانه آنها را نشان می دهد، به تصویر می کشد و  به گزارش های مجازی که زندگی مواد بی جان و شکلی مدرن از جانگرایی برآمده از فلسفه و انسان شناسی ساختگی را به چالش می کشد، اشاره دارد “.

۰ Comments

Leave a reply

کلیه حقوق متعلق به مجموعه هنرگردی می‌باشد. طراحی و پشتیبانی وب سایت از شاریوت

با ما در تماس باشید

برای ارتباط با هنرگردی از این بخش استفاده نمایید

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account