هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

کتاب «هنر در عصر دیجیتال» (با عنوان اصلی Art of the digital age) نوشته بروس وندز (Bruce Wands) با ترجمه مهدی مقیم‌نژاد و محمدعلی مقصودی توسط نشر «سوره مهر» به چاپ رسید.

کتاب “هنر در عصر دیجیتال” در قطع وزیری، تمام گلاسه و تمام رنگی با قیمت ۳۱ هزار تومان به چاپ رسیده است و شمارگان آن ۲۵۰۰ نسخه است و تمامی علاقه‌مندان در سراسر کشور می‌توانند این کتاب را از فروشگاه اینترنتی «سایت عکاسی» خریداری کنند.

«هنر در عصر دیجیتال» یک کتاب مرجع کلاسیک در حوزه هنر دیجیتال است و نویسنده آن تلاش کرده تا ضمن بررسی گذشته و آینده هنر دیجیتال، به دسته‌بندی گرایش‌ها، هنرمندان و شرح آثار عمده آن بپردازد. او در این راه کار خود را با رسانه‌هایی آغاز می‌کند که در اصل در قالب‌های تثبیت شده و سنتی دنیای هنر ریشه دارند و سپس به تجربیاتی در هنر دیجیتال می‌پردازد که یکسره در دنیای فناوری‌های مجازی جای می‌گیرند. این کتاب که برای ترجمه فارسی تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی بروزرسانی شده است شامل ۹ فصل و ۶ ضمیمه سودمند است. محتوای کتاب از این قرار است:

فصل اول: مروری بر هنر دیجیتال
فصل دوم: تصویرپردازی دیجیتال
فصل سوم: مجسمه‌های دیجیتالی
فصل چهارم: چیدمان‌های دیجیتال و واقعیت مجازی
فصل پنجم: پرفورمنس،موسیقی و هنر صوتی
فصل ششم: پویانمایی دیجیتال و ویدیو
فصل هفتم: هنر نرم‌افزار، بانک اطلاعاتیو بازی‌های رایانه‌ای
فصل هشتم: هنر شبکه
فصل نهم: آینده هنر دیجیتال

و ضمیمه‌های: گاه‌شمار رویدادهای هنر دیجیتال و فناوری | واژه نامه | فهرست منابع مکتوب برای مطالعات بیشتر | فهرست منابع اینترنتی برای مطالعات بیشتر | فهرست وبسایت هنرمندان دیجیتال | و فهرست تصاویر.

منبع : سایت عکاسی

دیدگاهتان را بنویسید