هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

در آستانه برگزاری مراسم اسکار، فهرست بدترین فیلم ها و هنرمندان سال نیز از اعلام شد

تالار دالبی هالیوود در شهر لس انجلس امسال میزبان نودمین مراسم جوایز اسکار بود و در همین زمان اسامی بدترین فیلم ها و هنرمندان سال نیز از طرف «بنیاد جوایز تمشک طلایی» اعلام شد. این بنیاد که توسط «جان جی بی ویلسون» و «مو مورفی» از منتقدین مشهور سینمایی شکل گرفته از سال ۱۹۸۱ در برنامه ویژه ای جوایز تمشک طلایی را بر اساس نظرات نویسنده های هنری به ضعیف ترین آثار هالیوودی و سینماگران ناموفق اهدا می کند.

امسال انیمیشن «ایموجی» به عنوان بدترین فیلم سال برگزیده شد و جایزه تمشک طلایی گرفت، انتخابی که با توجه نقدهای منفی و شکست تجاری ایموجی در گیشه ها قابل پیش بینی بود.

انیمشین ایموجی

ایموجی در سه بخش دیگر نیز تمشک طلایی گرفت و رکوردار مراسم امسال بود، این انیمیشن جایزه بدترین کارگردانی، فیلمنامه و زوج هنری را هم دریافت کرد.


فهرستی از بدترین فیلم ها و هنرمندان سال

از نکات جالب این مراسم عدم حضور «لیگ عدالت» آخرین فیلم از مجموعه سینمایی بتمن در میان بدترین های سال بود، هر چند که این اثر در ۹ بخش نامزد دریافت تمشک طلایی بود ولی درنهایت جایزه ای نگرفت.

هر چند که این جوایز به ضعیف ترین آثار سینمایی و هنرمندان ناموفق اهدا می شود ولی جنبه ای نمادین داشته و مراسمی غیر رسمی به شمار می‌رود. بازیگران مشهور و ستاره های بزرگی هم که برنده تمشک طلایی می شوند معمولا رویکردی طنزآمیز به این جوایز دارند.

مراسم اهدای جوایز اسکار یا بهترین های سینمای جهان یکشنبه چهارم مارس در تالار دالبی لس آنجلس برگزار می‌‎شود.

دیدگاهتان را بنویسید