هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین فیلم سی و پنجمین دوره را به فیلم “ماجرای نیمروز” اهدا کردند.

این فیلم که به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی محمود رضوی ساخته شده، توانست جایزه بهترین فیلم بخش مردمی جشنواره را هم دریافت کند. ماجرای نیمروز روایتی سینمایی از یک دوره سیاسی ایران را روایت می‌کند.

جایزه بهترین کارگردانی را هم وحید جلیلوند برای فیلم ” بدون تاریخ، بدون امضا” گرفت.

در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، برای اولین بار دو سیمرغ بلورین به دو زن بازیگر نقش اول، مریلا زارعی برای فیلم “زیر سقف دودی” و لیلا حاتمی برای” رگ خواب” تعلق گرفت.

سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد به محسن تنابنده برای فیلم ” فراری” رسید. نوید محمدزاده برای فیلم “بدون تاریخ بدون امضا” بهترین بازیگر مکمل شناخته شد و سیمرغ بهترین بازیگر مکمل زن همبه ثریا قاسمی برای فیلم ” ویلایی‌ها” اهدا شد.

جواد ظریف از مهمانان اختتامیه جشنواره فیلم فجر بود

گفتنی است مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر امسال با حدود سه ساعت تاخیر از شبکه نمایش پخش شد. این در حالی بود که امسال برخی رسانه‌های سینمایی این مراسم را با استفاده از ابزارهای پخش زنده در شبکه های اجتماعی پوشش دادند.

عدم پخش مراسم از تلویزیون با انتقاد بعضی برنده‌های این دوره همراه بود. از جمله علیرضا داوودنژاد که بعد از دریافت جایزه‌ ویژه هیات داوران برای فیلم ” فراری”، از برنامه “هفت” به شدت انتقاد کرد.

در گزارشی که برنامه سینمایی”هفت”، درباره جشنواره فیلم فجر پخش کرد از این جشنواره به عنوان محلی برای “تقسیم غنایم” نام برده شد و با اشاره به برخی از فیلم‌هایی که به نظر سازندگان برنامه هفت، جایشان در فهرست نامزدهای دریافت سیمرغ خالی است گفته شد که این فیلم‌ها عملا دراین تقسیم غنایم سالانه سهمی ندارند.


دیگرجوایز:

بهترین فیلمنامه: کامبوزیا پرتوی برای فراری

بهترین موسیقی فیلم: کریستف رضاعی برای نگار

بهترین صداگذاری: علیرضا علویان برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا

بهترین صدابرداری: پرویز آبنار برای فیلم فراری

بهترین طراحی صحنه و لباس: بهزاد جعفری برای ماجرای نیمروز

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آق بیک برای یک روز بخصوص

جلوه‌های بصری: محمد قاسمی برای ویلایی‌ها

بهترین چهره‌پردازی: ایمان امیدورای برای زیر سقف دودی

بهترین عکس: امیرحسین شجاعی برای رگ خواب

 

دیدگاهتان را بنویسید