هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

فراخوان اولین دوره تابستانه جشنواره هنر ایران

نخستین دوره جشنواره هنری ایران (آرت فستیوال) با هدف معرفی نخبگان هنری کشور به جوامع هنری داخل و خارج، به طور رسمی کار خود را در مراسمی با اعلان فراخوان دوره تابستانه شروع کرده است. این جشنواره که در این دوره میزبان آثار نقاشی و عکاسی است، بنا دارد هر سال در دوره‌های تابستانه و زمستانه به جمع‌آوری، گزینش و معرفی بهترین‌های هنرهای تجسمی پرداخته و نتایج را در گالری‌های داخل و خارج از ایران به نمایش بگذارد.

این جشنواره به طور خلاصه اهداف خود را در شش حوزه‌ی زیر اعلام کرده است:

  1. کشف استعدادها و نخبگان هنری با برگزاری فراخوان های فصلی در زمینه های گوناگون
  2. معرفی و نمایش آثار هنرمندان به ویژه نسل جدید
  3. تسهیل ارتباط میان اعضای جامعه‌‍ی هنری در داخل و خارج کشور
  4. ایجاد فضایی پویا جهت تعامل هنرمندان و هنردوستان
  5. امکان فروش آثار هنری در سراسر جهان
  6. ایجاد فضایی برای نمایش و ارائه آثار فاخر ایرانی در سطح بین المللی

داوران

آن‌چه که جشنواره هنر ایران را از دیگر جشنواره‌های مشابه متمایز می‌کند، نوع و نگاه خاص داوری در آن است. در اولین دوره جشنواره هنر ایران داوری در دو سطح مردمی و هیات داوران انجام می‌شود. در داوری مردمی که به طور هم‌زمان با بارگذاری آثار صورت می‌گیرد، هر فرد می‌تواند به هر اثر یک رای اختصاص دهد. وبسایت هوشمند جشنواره از ثبت رای افراد تکراری برای یک اثر جلوگیری خواهد کرد و در پایان با شمارش خودکار تعداد رای هر اثر، فرد برگزیده مردمی را معرفی می‌کند.

پنل هیات داوران در اولین دوره جشنواره هنر ایران متشکل از مدیران گالری های مطرح می‌باشد که با توجه به تجریبات خود در زمینه ارزش هنری، نوآوری و اقتصاد هنر به گزینش آثار می‎پردازند.

تقویم جشنواره

علاقمندان جهت شرکت در این رویداد می‌بایست به زمان‌بندی دقت نمایند چرا که مهلت ارسال آثار تمدید نخواهد شد.

مراحل شرکت در جشنواره هنر ایران

۱٫مطالعه کامل و دقیق فراخوان

۲٫انتخاب آثار

۳٫ثبت نام در سایت جشنواره

۴٫واریز هزینه ثبت نام

۵٫بارگذاری تصویر آثار

جوایز

جوایز در طی یک مراسم رسمی با حضور هنرمندان مطرح، گالری‌داران، مجموعه‌داران و متولیان هنر ایران در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

چهارده اثر برگزیده داوران و چهارده اثر برگزیده مردمی در مجموع به مدت دو هفته در گالری علیها واقع در تهران و سپس یک گالری واقع در پاریس برای فروش به نمایش درخواهند آمد.

همچنین بیست و هشت اثر برگزیده به طور همیشگی در نگارخانه مجازی وبسایت جشنواره هنر ایران باقی مانده و برای گالری‌های مهم و جوامع تخصصی هنرهای تجسمی معرفی خواهند شد. ضمن آن‌که وبسایت های هنرگردی، آرتیبیشن و آرت پیپل به پروموت کردن بیست و هشت هنرمند برگزیده خواهند پرداخت.

اعلام نتایج

اعلام نتایج برگزیدگان از طریق ایمیلی که در فرم ثبت نام نوشته‌اند، به ایشان اعلام می‌گردد. به همین سبب لازم است تا شرکت کنندگان یک ایمیل معتبر در فرم ثبت نام ارائه کرده و از هرزنامه نبودن نشانیresults@artfestivals.ir  اطمینان حاصل نمایند.

راه‌های تماس

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماهروزاده، کوچه رمضانیان، ابتدای احمدی مقدم (ایزد)، پلاک ۳۱، طبقه اول، واقع در نگارخانه علیها

کدپستی: ۵۳۷۴۸-۱۹۳۴۶

تلفن: ۲۶۸۵۳۲۰۸-۰۲۱

ساعات تماس: از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت شانزده و سی تا بیست

ایمیل: info@artfestivals.ir

نشانی وب سایت:  http://www.artfestivals.ir

دیدگاهتان را بنویسید