هنرهای تجسمی سینما تئاتر اخبار هنر موسیقی جشنواره ها رسانه تخصصی

هجای ناتمام

آثار فارغ التحصیلان دوره عکاسی دیجیتال موسسه سروش مشهد در قالب نمایشگاه عکسی با عنوان «هجای ناتمام» در گالری شماره شش تهران به روی دیوار می رود.
مدرس این دوره «کیارنگ علایی» است و به گفته وی، هنرجویان این دوره به مدت شش ماه مباحث فنی، زیبایی شناسی و تمارین ایده پردازی و تولید را سپری کرده اند.
عکاسان این نمایشگاه عبارتند از: نعیمه بخشی، ملیحه چمنی، آیدا خودنیا، الهه سالاران، سمیه سالاران، رضا مدیر شانه چی، محمود ضیاء، حمید عرفانیان، هادی فرخنده، مرضیه لک زائی (لیالی)
عکس های این نمایشگاه از پنج پروژه کلاسی توسط «دکتر محمد ستاری» انتخاب شده است. دکترمحمد ستاری عضو هیات علمی دانشگاه تهران در مقدمه ای بر این نمایشگاه نوشته است: « در روش آموزش استاد – شاگردی، معلم علاوه بر آموزش مهارت و صناعت، به‌گونه‌ای ناملموس به پرورش روح و روان شاگرد نیز می‌پردازد؛ منش‌های والای آرمانی را به ایشان می‌آموزد و قبل از آنکه شاگرد را در طی مسیر صعب و دشوار هنرمند شدن، همراهی و هدایت کند، انسان بودن را به وی آموزش می‌دهد. در نظام مبتنی بر آموزش استاد – شاگردی هنرآموز عمدتاً از راه‌های شهودی با ساده‌ترین و بنیادی‌ترین مبانی نظری هنر آشنا می‌شود. شاگرد در این نظام آموزشی پس از کارآموزی‌های مکرر باید حرفه و اخلاق مترتب با آن را چنان فراگیرد که بتواند دستیار ورزیده‌ای برای معلمش شود. این روش و نظام آموزشی پیشینه‌ای طولانی در کشور ما دارد.»
در این نمایشگاه ۴۴ تک عکس به نمایش گذاشته می شود و کتاب آثار نیز که به صورت رسمی منتشر شده است، در مراسم افتتاحیه رونمایی و عرضه خواهد شد.گشایش: آیدنه ۸ آبان ساعت ۴ تا ۸ عصر.
نمایش تا ۱۲ آبان ادامه دارد.
ساعات بازدید در روزهای دیگر ۴ تا ۸ عصر می باشد.
گالری پنجشنبه و ایام تعطیلات رسمی بسته است.

تحریریه هنرگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید