هنرهای تجسمی سینما تئاتر اخبار هنر موسیقی جشنواره ها رسانه تخصصی

“Crisantemi” عنوانِ هفدهمین کُنسرتِ کوارتِتِ زهیِ اروند، ۲۱ خردادماه در تالارِ رودکی

به‌گزارشِ هنرگردی، کوارتتِ زهیِ اروند که در اجرایِ موسیقیِ کلاسیک از ابتدایِ دهه‌یِ نود فعالیتِ مستمر و تاثیرگزاری را آغاز کرده است، ۲۱ خردادماهِ جاری(۱۳۹۴) ساعتِ ۹ شب در تالارِ رودکیِ تهران به‌اجرایِ موسیقیِ مجلسیِ دوره‌یِ رُمانتیک خواهد پرداخت.

کوارتِتِ زهیِ اروند در این کُنسرت آثارِ آهنگ‌سازانِ قرنِ نوزدهم را اجرا می‌کند.

گفتنی‌ست که ستاره بهشتی-نوازنده‌‌یِ ویولا و استادِ دانش‌گاهِ تهران- در اجرایِ «کویینتِتِ زهیِ شماره‌یِ ۲» اثرِ فلیکس مندلسون-آهنگ‌سازِ شهیر آلمانی- به‌عنوانِ نوازنده‌یِ مهمان به اروند می‌پیوندد.

آن‌چه در منشِ کوارتِتِ زهیِ اروند جدا از اجراهایِ‌شان، قابلِ احترام و ارزشمند به‌حساب می‌آید این نکته است که معمولاً در هر کدام از اجراهایِ اروند یادی از هنرمندانِ ایران می‌شود، در این اجرا هم نوازنده‌گانِ اروند قطعه‌یِ «کریسانتِمی» اثرِ جاکوموپوچّینی-آهنگسازِ ایتالیایی- که در واقع نوعی سوگ‌آهنگ (Elegy) محسوب می‌شود را به‌یادِ علیرضاخورشیدفر، نوازنده‌یِ فقیدِ کنترباس، اجرا می‌کنند.

هم‌چنین در این کُنسرت «کوارتِتِ زهیِ شماره‌یِ ۲» اثرِ الکساندر برودین-آهنگ‌ساز و شیمیدان روسی- نیز نواخته می‌شود.

امیرِ باورچی (ویولن اول)، آوا شادمانی (ویولن دوم)، بابکِ کوهستانی (ویولا)، و آیدینِ احمدی‌نژاد (ویولنسل) نوازنده‌گانِ کوارتِتِ زهیِ اروند هستند.

هم‌راهان، حامیان و علاقه‌مندانِ همیشه‌گیِ موسیقیِ کلاسیک می‌توانند با مراجعه به سایتِ تیوال(www.tiwall.com)  و یا سایتِ تالارِ وحدت (www.talarvahdat.com) بلیتِ این اجرا را تهیه و از ادامه‌یِ اجرایِ موسیقیِ کلاسیک در میهنِ عزیزِمان ایران، حمایت کنند.

music-concert-honargardi-17-poster

(شهریارِ دهش‌مند-تحریریه‌یِ هنرگردی)

تحریریه هنرگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید