هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

آتیلا پسیانی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون روز آدینه پس از طی یک دوره بیماری در کشور فرانسه درگذشت.

انجمن بازیگران خانه سینما در بیانیه‌ای اعلام کرده آتیلا پسیانی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون پس از تحمل دوران سخت و طولانی بیماری در خارج از ایران درگذشته است.

آقای پسیانی که چند سالی با بیماری درگیر بود، به تازگی برای ادامه درمان به فرانسه آمده و در بیمارستانی در پاریس بستری شده بود.

این هنرمند ایرانی در بیش از ۴۰ تئاتر به عنوان بازیگر، نویسنده و کارگردان نقش‌آفرینی کرده بود. کارنامه فیلم‌های سینمایی او هم بسیار پربار بود و ایشان در بیش از ۷۰ فیلم سینمایی حضور یافته بود. از جمله نقش‌های ماندگار آقای پسیانی در سینمای ایران می‌توان به نمونه‌هایی چون دو زن، نیمه پنهان، چه کسی امیر را کشت، آتش‌بس و … اشاره کرد.

از جمله سریال‌های تلویزیونی که مخاطبان خاطرات زیادی با نقش‌آفرینی آقای پسیانی دارند هم می‌توان به مجموعه‌هایی چون زیر تیغ، اولین شب آرامش، گم‌گشته، محله بهداشت، محله برو بیا و موارد بسیار دیگر اشاره کرد.

آتیلا پسیانی هم‌چنین سابقه‌ی همکاری با کارگردان‌های شناخته شده بسیاری از جمله بهرام بیضایی، ابراهیم حاتمی‌ کیا، رسول ملاقلی‌پور، محمد بزرگ‌نیا، فریدون جیرانی، کمال تبریزی و مانی حقیقی را در کارنامه حرفه‌ای خود داشت.

آتیلا پسیانی زاده‌ی اردیبهشت ‌ماه سال ۱۳۳۶ و فرزند جمیله شیخی، هنرپیشه معروف ایرانی بود و به تازگی به بیماری سرطان مبتلا شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید