هنرهای تجسمی سینما تئاتر اخبار هنر موسیقی جشنواره ها رسانه تخصصی

سیروس گرجستانی بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت

سیروس گرجستانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون صبح روز پنج‌شنبه، ۱۲ تیر، بر اثر سکته قلبی در سن ۷۶ سالگی درگذشت.

آقای گرجستانی زاده‌ی سال ۱۳۲۵ در بندر انزلی بود و اط هنرپیشگان فعال به شمار می‌رفت. واپسین بازی او هم به سریال شاهرگ مربوط می‌شود که همین امسال در آن بازی کرد.

سیروس گرجستانی از اواخر دهه ۴۰ فعالیت خود را در تئاتر آغاز کرد. او در تمام بیش از نیم قرن فعالیت هنری خود در فیلم‌ها، سریال‌ها و تئاترهای زیادی کار کرده بود.

فیلم سینمایی «ما همه با هم هستیم» آخرین حضور این بازیگر در سینما بود که سال ۹۷ به کارگردانی کمال تبریزی ساخته شد.

«قانون مورفی»، «نهنگ عنبر ۲»، «پا تو کفش من نکن»، «شبکه»، «شکار خاموش»، «طوفان شن»، «آدم برفی»، «آپارتمان شماره ۱۳»، «زرد قناری»، «ساحره»، «یکی بود یکی نبود»، «تنوره دیو»، «دوران سربی»، «مسافر ری» و «آدمک‌ها» شماری از حدود ۴۵ فیلمی است که او در سینما بازی کرده بود.

سیروس گرجستانی در سریال‌های تلویزیونی نیز حضور پررنگی داشت و به ویژه بازی‌های او در نقش‌های کمدی با استقبال مردم روبرو می‌شد.

از دیگر آثار این بازیگر در تلویزیون می‌توان به «آنام»، «محکومین»، «جاده چالوس»، «نوار زرد»، «کلاه پهلوی»، «گاو صندوق»، «زن بابا»، «خوش نشین‌ها»، «دختری به نام آهو»، «صاحبدلان»، «متهم گریخت»، «یادداشت‌های کودکی»، «پشت کنکوری‌ها»، «شلیک نهایی»،‌ «همسران»، «کیف انگلیسی» و «هتل» اشاره کرد.

گفتنی است آقای گرجستانی از دهه ۱۳۵۰ روی صحنه‌ی تئاتر رفته بود و در نمایش‌هایی چون «آنتیگون» به کارگردانی جمشید ملک پور، «دکتر کنوک» به کارگردانی ایرج راد، «معرکه در معرکه» و «عشق آباد» و «دندون طلا» به کارگردانی داود میرباقری، «برگذر لوطی صالح»، «استر»، «محراب»، «دارالحکومه» به کارگردانی هادی اسلامی، و «بکت» به کارگردانی مجید جعفری به ایفاس نقش پرداخته بود.

تحریریه هنرگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید