هنرهای تجسمی سینما تئاتر اخبار هنر موسیقی جشنواره ها رسانه تخصصی

علی سلیمانی بازیگر تئاتر و سینما درگذشت

علی سلیمانی بازیگر سینما و تئاتر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در سن 50 سالگی درگذشت.

این هنرپیشه که از مدتی پیش در بیمارستان بستری بود، به کما رفته بود اما در نهایت به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت. جواد هاشمی درباره خبر فوت این هنرمند در گفتگویی با خبرنگار ایرنا، کاهش سطح اکسیژن خون را عامل ایست قلبی عنوان کرد و ساعت دقیق فوت را 12 و نیم بامداد امروز پنج‌شنبه 22 امرداد 1400 اعلام کرد.

علی سلیمانی بازیگر پرسابقه‌ای بود و در سریال‌های وضعیت سفید، سقوط یک فرشته، اشک‌ها و لبخند‌ها، سلام و داستان یک شهر به ایفای نقش پرداخته بود. از جمله فیلم‌های مطرحی که وی به بازی در آن‌ها پرداخته بود هم می‌توان به وقت خماری، تنگه ابوقریب، زخم شانه حوا، سگ‌کشی و بی‌پولی اشاره کرد.

از تجربه‌های کارگردانی تئاتر علی سلیمانی می‌توان به نمایش‌های مردی در آینه و مکعب اشاره کرد. ایشان در نمایش‌های نظیر خنکای ختم خاطره و چشم به راه میرغضب نقش‌آفرینی کرده بود.

به گفته سید جواد هاشمی، مراسم خاک‌سپاری روز آدینه 22 امرداد 1400 در قطعه هنرمندان بهشت زهرای تهران انجام خواهد شد. این مراسم به صورت زنده پوشش داده می‌شود و مردم می‌توانند به شکل مجازی شاهد مراسم باشند. ایشان هم چنین از هواداران مرحوم علی سلیمانی درخواست کردند که به دلیل همه گیری ویروس کرونا، از شرکت مراسم خاک‌سپاری خودداری کنند.

تحریریه هنرگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید