فهرست کامل نامزدهای دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۹

رقابت تنگاتنگ رما و سوگلی

پس از حواشی بسیار، بالاخره نوبت به برپایی پرمخاطب ترین رویداد سینمایی جهان رسیده و  اسکار امسال شامگاه یکشنبه ۲۴ فوریه (بامداد دوشنبه ششم اسفند به وقت ایران) برگزار می‌شود و دو فیلم «رُما» و «سوگلی» هر کدام با نامزدی برای ده جایزه، بیشترین تعداد نامزدی دریافت جوایز اسکار را دارند.

فهرست کامل نامزدهای دریافت جوایز اسکار امسال از این قرار است:

بهترین فیلم:

پلنگ سیاه

بلکککلنزمن

راپسودی بوهمی

سوگلی

کتاب سبز

رُما

ستاره‌ای متولد شده‌ است

معاون

بهترین هنرپیشه مرد:

کریستین بیل – معاون

بردلی کوپر – ستاره‌ای متولد شده‌ است

ویلم دفو – بر دروازه ابدیت

رامی ملک – راپسودی بوهمی

ویگو مورتنسن – کتاب سبز

بهترین هنرپیشه زن:

یالیتزا آپاریچیو – رُما

گلن کلوز – همسر

اولیویا کولمن – سوگلی

لیدی گاگا – ستاره‌ای متولد شده‌ است

ملیسا مک‌کارتی – هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

بهترین هنرپیشه مرد در نقش مکمل:

ماهرشالا علی – کتاب سبز

آدام درایور – بلکککلنزمن

سام الیوت – ستاره‌ای متولد شده‌ است

ریچارد ای گرانت – هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

سم راکول – معاون

بهترین هنرپیشه زن در نقش مکمل:

ایمی ادمز – معاون

مارینا د تاویرا – رُما

رجینا کینگ – اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند

اِما استون – سوگلی

ریچل وایس – سوگلی

بهترین کارگردانی:

اسپایک لی – بلکککلنزمن

پاوو پاولیکوفسکی – جنگ سرد

یورگوس لانتیموس – سوگلی

آلفونسو کوارون – رُما

آدام مک‌کی – معاون

بهترین فیلم انیمیشن:

شگفت‌انگیزان ۲

جزیره سگ‌ها

میرای

رالف اینترنت را خراب می‌کند: رالف خرابکار ۲

مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی

بهترین انیمیشن کوتاه:

رفتار حیوانی

بائو

دم غروب

یک قدم کوچک

آخر هفته ها

بهترین فیلم‌برداری:

جنگ سرد

سوگلی

هرگز روی برنگردان

رُما

ستاره‌ای متولد شده‌ است

بهترین فیلم خارجی‌زبان:

کفرناحوم

جنگ سرد

هرگز روی برنگردان

رُما

دزدان فروشگاه

بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی:

سوگلی

اولین اصلاح‌شده

کتاب سبز

رُما

معاون

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

تصنیف باستر اسکراگز

بلکککلنزمن

هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند

ستاره‌ای متولد شده‌ است

بهترین فیلم مستند:

سولوی آزاد

هیل کانتی امروز صبح، امروز عصر

مراقب فاصله باش

از پدران و پسران

آربی‌جی (مخفف نام روث بیدر گینزبرگ)

بهترین مستند کوتاه:

گوسفند سیاه

آخر بازی

قایق نجات

یک شب در باغ

نقطه. انتهای جمله

بهترین فیلم کوتاه:

بازداشت

فوو

مارگریت

مادر

پوست

بهترین تدوین:

بلکککلنزمن

راپسودی بوهمی

کتاب سبز

سوگلی

معاون

بهترین تدوین صدا:

پلنگ سیاه

راپسودی بوهمی

نخستین انسان

یک جای آرام

رُما

بهترین صداگذاری:

پلنگ سیاه

راپسودی بوهمی

نخستین انسان

رُما

ستاره‌ای متولد شده است

بهترین طراحی تولید:

پلنگ سیاه

سوگلی

نخستین انسان

بازگشت مری پاپینز

رُما

بهترین موسیقی فیلم:

پلنگ سیاه

بلکککلنزمن

اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند

جزیره سگ‌ها

بازگشت مری پاپینز

بهترین ترانه:

پلنگ سیاه – “All The Stars”

آر جی بی – “I’ll Fight”

بازگشت مری پاپینز – “The Place Where Lost Things Go”

ستاره‌ای متولد شده است – “Shallow”

تصنیف باستر اسکراگز – “When A Cowboy Trades His Spurs For Wings”

بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو:

مرز

ماری ملکه اسکاتلند

معاون

بهترین طراحی لباس:

تصنیف باستر اسکراگز

پلنگ سیاه

سوگلی

بازگشت مری پاپینز

ماری ملکه اسکاتلند

بهترین جلوه‌های ویژه:

انتقام جویان: جنگ ابدیت

کریستوفر رابین

نخستین انسان

بازیکن شماره یک آماده

سولو: داستانی از جنگ ستارگان

بدون کامنت

با ما در تماس باشید

برای ارتباط با هنرگردی از این بخش استفاده نمایید

درحال ارسال

کلیه حقوق متعلق به مجموعه هنرگردی می‌باشد. طراحی و پشتیبانی وب سایت از شاریوت

Log in with your credentials

or    

مشخصات ورود خود را فراموش کرده اید؟

Create Account