هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

در دور رسوایی های تازه هالیوود، احتمالا کوین اسپیسی یکی از ماندگارترین های تاریخ خواهد بود که شهرتش یک شبه خراب شد. این اتفاق به اندازه ای در افکار عمومی امریکا مهم بوده که فیلم تازه «باشگاه پسرهای میلیاردر» به عنوان واپسین فیلمی آقای اسپیسی پیش از اتهامات آزار جنسی در آن بازی کرد، در روز نخست اکران در سینماهای آمریکا، تنها ۱۲۶ دلار فروش داشت!

این فیلم با وجود داشتن بازیگران خوب دیگر، نتوانست در گیشه فروش داشته باشد و در واقع در هر سینما، تنها ۱۲ دلار و ۷۵ سنت فروش داشت که کمتر از پول بلیت دو صندلی است؛ این در حالی است که فیلم پیشین کوین اسپیسی به نام «بیبی راننده» بیش از ۲۰ میلیون دلار در هفته اول اکرانش فروش داشت.

شرکت تهیه کننده فیلم در بیانیه ای گفته است:

امیدواریم این اتهامات آزاردهنده در مورد یک نفر، که نقش بسیار کوچکی دارد و پیش از ساخت فیلم نیز از آن بی خبر بودیم روی اکران فیلم تأثیر نگذارد و مخاطب تلاش دیگر دست اندرکاران فیلم را نیز مد نظر قرار دهد.

«کوین اسپیسی» ۵۹ ساله در پی اتهامات آزار جنسی از مجموعه پربیننده «خانه پوشالی» محصول نتفلیکس اخراج شد. او همچنین از فیلم «همه پولهای دنیا» کنار گذاشته شد و تمام قسمتهایی که بازی می کرد بار دیگر با نقش آفرینی «کریستفر پلامر» فیلمبرداری شد.

نخستین مورد آزار جنسی که «کوین اسپیسی» آن را به صورت ضمنی تأیید کرد در نوامبر سال ۲۰۱۷ توسط «آنتونی رپ» هنرمند جوان مطرح شد که ادعا کرد زمانی که ۱۴ سال داشت و با کوین اسپیسی در یکی از نمایش های برادوی در نیویورک همبازی بود مورد آزار قرار گرفته است. پس از آن، چند مورد دیگر نیز علیه این بازیگر مشهور مطرح شد که برخی از آنها بسیار قدیمی است.

«باشگاه پسران میلیاردر» بر اساس یک داستان واقعی در مورد باشگاهی به همین نام که در دهه ۸۰ میلادی در کالیفرنیا خبرساز شد ساخته شده است. کارشناسان معتقدند این فیلم به سختی می تواند در اولین هفته اکرانش به هزار دلار فروش برسد.

دیدگاهتان را بنویسید