هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

از صبح ۲۵ امرداد در پی وخامت جسمی، استاد محمدرضا شجریان بار دیگر در بیمارستان بستری شد.

به گفته‌ی دکتر بابک حیدری اقدم، مدیرعامل بیمارستان جم، آقای شجریان در هنگام مراجعه به بیمارستان سطح هوشیاری پائینی داشته‌اند و به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند.

دکتر حیدری اقدم هم‌چنین در گفت‌وگو با یورونیوز پیرامون وضعیت جسمی استاد موسیقی سنتی ایران، امکان بازگشت ایشان به عرصه هنر موسیقی را بعید دانست و افزود که باید واقع‌بین باشیم.

پزشکان بیمارستان جم روز شنبه در بیانیه‌ای «افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و شوک سپتیک» را دلایل بستری شدن این هنرمند در بخش آی‌سی‌یو عنوان کردند.

بیمارستان جم هم در اطلاعیه سوم خود که عصر روز دوشنبه منتشر شد، با تصریح این که “شرایط عمومی استاد شجریان نسبت به روز پیش تغییری نداشته” از “ادامه‌ی بستری استاد آواز ایران دربخش مراقبت های ویژه” خبر داد و سپس در تازه‌ترین بیانه‌ی خود نوشت:

View this post on Instagram

اطلاعیه شماره ۴ وضعیت جسمانی استاد آواز ایران #شجریان #شجریان_صداى_ملت_ایران #شجریان_خسرو_آواز_ایران #شجریان_حذف_شدنی_نیست #شجریان_جان #شجریان_استاد_عشق #شجریان_صداى_آواز_ایران

A post shared by ? بیمارستان فوق تخصصی جم (@jamhospital) on

آقای شجریان زاده‌ی سال ۱۳۱۹ در مشهد است و تقریبا دو دهه‌ی اخیر درگیر بیماری سرطان کلیه بوده است.

آن‌چه که در زمستان گذشته منجر به وخامت شرایط جسمانی وی شد، «اختلالات ریوی ناشی از بیماری قلبی» عنوان شد. این هنرمند هم‌اکنون ۷۹ ساله است.

دیدگاهتان را بنویسید