هنرهای تجسمی سینما تئاتر اخبار هنر موسیقی جشنواره ها رسانه تخصصی

مصاحبه شایان شعبان با استاد بانگیز

شایان شعبان برای مصاحبه خود اینبار به سراغ یک پیشکسوت در هنرهای تجسمی رفته است، استاد رضا بانگیز که سالها آثار او را در بین چهره های بزرگ دیگری بر روی دیوار اگزبیت های بزرگ و نامداری که آثار نقاشی، مجسمه و یا چاپ دستی نمایش داده اند، دیده ایم.

درباره رضا بانگیز

رضا بانگیز متولد سال ۱۳۱۶ تهران است. او فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبا و دارای مدرک درجه ۱ هنری معادل دکترا است. این هنرمند نقاش با تشکیل نمایشگاه در داخل وخارج از کشور و همچنین شرکت در نمایشگاه گروهی در داخل وخارج از کشور زمینه فعالیت خود را فراهم آورده است. اخذ بورس مطالعات هنری انگلیس، بورس مطالعات هنری پاریس، بورس مطالعات هنری اروپا در کارنامه فعالیت بانگیز دیده می شوند. شرکت در تمام نمایشگاه های دوسالانه نقاشی از دیگر فعالیت های وی به حساب می آیند.

همچنین داشتن جوایز وتقدیر نامه ها وبیش از سی سال آموزش هنر زمینه های گوناگون فعالیت وی را نشان می دهند. رضا بانگیز به عنوان مدرس هنر، طراحی و نقاشی در دانشکده هنر و معماری و دیگر دانشگاه های کشور همچون دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه الزهرا سابقه تدریس دارد. شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی توکیو، بلژیک، پاریس، عربستان، ارمنستان، زاگرب، آمریکا، استانبول و فرانسه ، شرکت در تمامی بی ینالهای تهران و آسیا، انجام کارهای سفالی در موزه پورت اسموت ویرجینیا آمریکا، مدرس هنرهای تجسمی به مدت پنج دهه او را به عنوان چهره ای شاخص در هنرهای تجسمی معرفی کرده است که البته نامش در لیست پیشکسوتان هنرهای تجسمی وزارت ارشاد نیز به چشم می خورد.


مصاحبه با استاد بانگیز

 

تحریریه هنرگردی

http://www.shariot.ir

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید