نمایشگاه گروهی عکاسی “تَن ها” در نگارخانه علیها

آدینه چهاردهم اسفندماه نگارخانه علیها میزبان نمایشگاه گروهی عکاسی “تَن ها” به نمایشگاه گردانی علیرضا محمدشاه بود. در این نمایشگاه از مجموعه آثار ابراهیم زندی، پوریا اتابکی، حسین افشاری، رخشید فنایی و کاوه صفرنژاد رو نمایی شد. سبک آثار به کار رفته در این نمایشگاه گستره‌ای از فتومونتاژ، عکاسی مفهومی و مستند را در بر گرفته و آن‌چه که منجر به پدید آمدن مجموعه‌ای واحد می‌شود، پرداختن به کانسپتی تحت عنوان “تنهایی اجتماعی”  است و هر عکاس تلاش داشته تا با نگاهی شخصی این موضوع را دنبال کند. همچنین ویدئو آرتی از علی رسولی هم در اختتامیه به نمایش در ‌می‌آید.

در استیتمنت این نمایشگاه به قلم بردیا یادگاری آمده است:

سه دقیقه توى یک چهارراه براى رد شدن از کنار هم ثانیه شمارى مى کنیم و بى آنکه بدانیم به دست هاى هم دست مى کشیم. کسى صدایت مى زند، برمى گردى، اما او دیگر رفته است؛ تن ها را کنار مى زنى، من از میان ما مى گذرد، از لابه لاى دیوارها، درها و خیابان ها و حتى آینه ها و آنچه آرامت نمى کند، تنهاترت مى کند. تو با تنهایى زاده مى شوى در میانِ جمعیتِ بیکرانِ تن ها، همه با هم نام یکدیگر را فریاد مى زنیم و از پنجره اى به ماه و از بزرگراهى به آغوشى مى آویزیم و آنچه باقى مى ماند من هاى بیشمار من است متکثر در یک من که نامش تنهایى ست. تنهایى اجتماعى سکوتِ پرهیاهویى ست از انزواى فردى، صورتِ بى خیال ترى از عمق نیازها و زخمى عمیق تر از گُسستِ دنیاى باز، فریبکار و رو به انهدامِ کنونى. باور کن که تنهایى در میانِ هزار تنهاى دیگر نه درد است و نه رستگارى، تنها شاید این دردها هستند که در تنهایى ما رستگار مى‌شوند.

نمایشگاه “تَن ها” تا روز پنجشنبه بیستم اسفندماه ادامه داشته و علاقمندان می‌توانند از ساعت شانزده تا بیست به محل گالری علیها مراجعه کنند.

تحریریه هنرگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید