هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

نمایشگاه انفرادی عکس های بابک حقی با نام “آینه های زیر پا” روز جمعه 23 بهمن ماه در گالری آتبین گشایش می یابد. در این نمایشگاه 18 اثر از این هنرمند به نمایش در می اید که در سال 93 عکاسی شده اند.
babak-haghi-solo-photography-exhibition-atbin-art-gallery_honargardi_2016-(1)
اثر بابک حقی
در متن استیتمنت این نمایشگاه به قلم حمید رضا کرمی عکاس و استاد دانشگاه می خوانیم :
عكس‌های بابك حقی، فضیلتِ نگاه به آسمان و زمین را یك جا جمع می‌آوَرَد؛ تصویرِ آسمان در آیینۀ آبگیرهای زمین. و این نگاهی نه از سر عادت‌های هر روزه‌، كه تماشایی از سرِ تأمل است. اینها اگر حاصل پَرسه‌زنی‌های عكاسانه‌اش باشند، چه خوب ما را در خیال همراه می‌كند تا پا‌به‌پای او نگاه‌مان را به زمین بدوزیم اما آسمان را ببینیم. در كشاكشِ فراز و فرودهای زندگیِ هرروزه‌مان در شهری كه آسمان‌اش دیرزمانی‌ست آبیِ گمشده‌اش را از یاد برده، و زمین‌اش در باتلاق آهن و سیمان دیگر با سبزیِ دیرینِ گسترده بر اُخراییِ خاك‌اش بیگانه شده، تماشای تصویر آسمان، با ابرها و درخت‌هایش، در زلالیِ اندك‌ْ‌آبِ گردآمده بر زمین، به جستجوی مروارید در آب‌ْكَندی خُرد می‌مانَد، كه هرچند محال و عبث جلوه كند اما در خودْ تلاشی‌ست برای تازگی، برای نفس كشیدن و جلا دادنِ جان.
این نمایشگاه تا 4 اسفند ماه ادامه خواهد داشت و علاقه مندان جهت بازدید می توانند همه روزه از ساعت 16 الی 21 به محل گالری آتبین به نشانی خیابان ولیعصر قبل از چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، شماره 42 مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید