thomas-medicus-honargardi

توماس مدیکاس “thomas medcus” نقاش، آنیماتور، مجسمه ساز و هنرمند اتریشی است که ایده های ناب او منجر به خلق آثار متفاوتی شده است. در زیر به بررسی دو نمونه از کارهای او پرداخته ایم.
مدیکاس که علاقه مند و مجذوب پدیده های دگردیسی طبیعی است، مجموعه ای با عنوان ” crystalis” خلق کرده است. این مجموعه شامل مجسمه هایی شیشه ای و حجم های گسترده ی سه بعدی با روش دیجیتالی است که ایده ی آن از ساختار شفیره وام گرفته شده است؛ مرحله ی تغییر و تحول کرم پروانه درست قبل از آنکه خود را از پیله رها کند. توماس مدیکاس این اتفاق طبیعی را در قالب یک شفیره ی دیجیتالی با معماری و ساختاری انتزاعی در سه قطعه تفسیر کرده است.
بعد از مدل سازی سه بعدی ساختار هندسی توسط نرم افزار کامپیوتری، تمامی قطعات شیشه ای با دست بریده و به یکدیگر متصل شده اند و در آخر برای برجسته کردن ارتباط میان طبیعت و ساختار، قطعه ای چوبی در میان ساختار شیشه های مثلثی محصور شده است.

در میان تاریکی و چشم انداز پوشش گیاهی متراکم، جسمی عجیب و سورئال در اعماق جنگل می درخشد؛ مجسمه ای از یک آمیب معلق در هوا. این مجسمه با ایده ای از ساختار سلولی یک آمیب _ یک ارگانیسم با توانایی غیر طبیعی برای تغییر دادن شکل خود_ با قطعات شیشه ای رنگارگی در فالب یک فرم غیر منظم ساخته شده است. از فاصله ی دور شی نامتقارن همانند یک جسم منشوری و موجودی از دنیای دیگر در میان جنگل دیده می شود. با بررسی دقیق تر از نزدیک، می توان شبکه ی پبچیده از نمادها، نقوش و موتیف هایی را دید که بر قطعات شیشه ای نقش بسته اند. تزییناتی دقیق از الگوهای واسیلی کاندینسکی تا الگوهای ماهی مانند، همگی در قاب های رنگی و انتزاعی شده هستند که به پروژه حسی متمایز و واضح از شخصیت و ساخت می دهند.

به گفته ی مدیکاس: “این قطعه ی شیشه ای که با ایده ی یک آمیب غول پیکر شناور ساخته شده است، با ترکیب و انتزاعی کردن ویژگی های قابل توجه بصری از دیگر موجودات زنده و دیگر ویژگی های هنری، همچون افسون زندگی به عنوان یک پدیده که درک آن دشوار است، می باشد. از آنجایی که می درخشد، از فاصله ی دور حس کنجکاوی را بر می انگیزد و فقط با نزدیک شدن به آن الگوهای رنگارنگش به چشم می آید.”

بدون کامنت

کلیه حقوق متعلق به مجموعه هنرگردی می‌باشد. طراحی و پشتیبانی وب سایت از شاریوت

با ما در تماس باشید

برای ارتباط با هنرگردی از این بخش استفاده نمایید

درحال ارسال

Log in with your credentials

or    

مشخصات ورود خود را فراموش کرده اید؟

Create Account