File created with CoreGraphics

آدام وست نخستین بازیگر نقش بتمن درگذشت

آدام وست، هنرپیشه سریال مشهور بَت‌من در دهه ۶۰ میلادی، در سن ۸۸ سالگی درگذشت. او بعد از بَتمن برای پیدا کردن کار و ایفای نقش در دیگر محصولات هالیوودی با مشکل روبرو بود.

سخنگوی خانواده وست گفته این ستاره سینما در کمال آرامش و پس از مبارزه کوتاهی که با سرطان خون داشت، در شهر لس‌آنجلس درگذشت. او که نخستین بار در سال ۱۹۶۶ نقش بتمن را با آن نقاب گوش‌دار و شنل باوقار بازی کرد، در سال‌های پایانی عمرش یکی از صداپیشگان مجموعه کارتونی “فامیلی گای” شده بود.

اعضای خانواده او در بیانیه‌ای گفته‌اند:

پدر ما همیشه خودش را یک شوالیه باذکاوت می پنداشت و تلاش می‌کرد از این راه بر هوادارنش تاثیر بگذارد. او برای ما همیشه یک قهرمان باقی خواهد ماند.

آدام وست تا پایان عمر هنری‌اش همواره با شخصیت بتمن شناخته می‌شد

مجموعه تلویزیونی بتمن و رابین خیلی زود به یک موفقیت بزرگ تلویزیونی و سینمایی بدل شد و هنوز بعد از نیم قرن کارگردانان و هنرپیشگان بسیاری آرزوی ساخت نسخه جدیدی از آن را در سر می‌پروانند. با این وجود، در اواسط دهه ۶۰ میلادی (۱۹۶۶) مجموعه بتمن و رابین تنها بعد از تهیه سه فصل متوقف شد.

آقای وست در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۱۰ انجام داد تاکید کرده بود موفقیت آن مجموعه ناشی از نویسندگان خوبی بود که برای آن کار می‌کردند. جولی نیومار، هنرپیشه‌ای که نقش یک زن گربه‌ای را در بتمن ایفا می‌کرد گفته او را مردی باهوش و شوخ‌طبع یافته که کار کردن در کنار او لذتبخش بوده است. آدام وست، در حقیقت نخستین ایفا کننده نقش بتمن بود اما بعد از او ستاره‌های فراوانی چون مایکل کیتون، جرج کلونی و در آخرین نسخه آن که پارسال (۲۰۱۶) به بازار آمد، بن افلک بتمن شدند.

آقای وست در مجموعه کارتونی پرطرفدار فامیلی گای هم صداپیشه شهردار کوهاگ بود. او متولد سال ۱۹۲۸ در ایالت واشنگتن آمریکا بود و بازیگری را از سال ۱۹۵۰ در هاوایی آغاز کرده بود.

تحریریه هنرگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید