هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

شاید اگر در زمان جوانی هیتلر استادان هنر کمی بیش‌تر به او توجه و علاقه نشان داده بودند، دیگر بیننده‌ی جنگ جهانی دوم نبودیم؛ بماند که اگر جنگ جهانی دوم رخ نمی‌داد، هفته آینده شاهد برپایی حراج آثار گران قیمت دیکتاتور آلمان نازی نبودیم!

قرار است هفته آینده یک تابلوی پرتره رنگ و روغن اثر آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان نازی در یک حراجی در آلمان به فروش گذاشته شود. قیمت پایه این تابلو ۶۰ هزار یورو است و پژوهشگران هنری باور دارند که پرتره ای از معشوقه هیتلر باشد: زنی جوان با یک روسری قرمز رنگ که سایه روی صورتش افکنده است و بلوزی با دکمه های باز که نامش «شارلوت لوبژوا» بود.

زیر تابلو امضای هیتلر و تاریخ «۱۹۱۶» دیده می شود. «ورنر میس» از کارشناسان و پژوهشگران هیتلر که در سال ۲۰۰۷ از جهان رفت باور داشت که او با شارلوت طی دوران خدمتش در جنگ جهانی اول آشنا شد. تابلو که «پرتره یک دختر» نام گذاری شده، در سال ۱۹۶۷ توسط کارخانه داران فلاندر خریداری شد.

بنا به یافته های ورنر میس، هیتلر در دهه ۱۹۲۰ پیش از اینکه تبدیل به یکی از بزرگترین دیکتاتورهای تاریخ شود، خرج زندگی اش را از فروش تابلو های نقاشی در می آورد. در سال ۲۰۱۵ یکی دیگر از تابلو های او که با آبرنگ کشیده شده بود به قیمت ۱۰۰ هزار یورو به فروش رفت.

دیدگاهتان را بنویسید