هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

گالری شلمان از آدینه دهم مهرماه میزبان نمایشگاه عکس های کاوه سجودی (متولد ۱۳۶۱) با عنوان «زیر سایه برج» است. بر اساس اعلام گالری شلمان، ۱۵ عکس از کاوه سجودی در ابعاد ۱۰۵ در ۷۰ سانتیمتر در این نمایشگاه برای بازدید عموم قرار خواهند گرفت. گشایش نمایشگاه آدینه ۱۰ مهر از ساعت ۱۶ الی ۲۰ است.

کاوه سجودی در این مجموعه با تاکید بر حضور غول آسا و سایه افکن برج میلاد در شهر تهران، فضاهایی خالی از سکنه و آخرزمانی را به تصویر کشده است که در تضاد با حضور برج میلاد که سازه ای نو و مدرن است قرار دارند. در عکس های او برج میلاد اقتدار خود را به رخ می کشد اما گویی چیزی یا کسی نمانده تا این اقتدار برای او به رخ کشیده شود.

او در بیانیه این مجموعه می نویسد: « این اواخر به هر سو که در این شهر می روم، هر جا که می ایستم، به هر سویی که می نگرم، برج میلاد را می‌بینم. این سازه ی سیمانی بلند و ایستا گویی آمده است تا به مثابه ی نماد شهری جدیدی، هویتی متفاوت برای تهران تعریف کند. آمده است تا خاطرات تصویری ما از این شهر را دستکاری کند، و شهر را مقهور حضور ایستای سایه گستر خود کند و از تپه ای بلند نظاره‌گر سراسر بینِ بی چون و چرای همیشگی «ما» باشد. گویی از آن بالا زل زده است به ما و می گوید مرا ببینید، من آمده ام تا باشم. از خود می پرسم این تهران است که برج میلاد را تعریف می کند یا این برج میلاد است که می کوشد خود را به هویت بخش این شهر تبدیل کند؛ چالش به پایان رسیده است و برج در شهر رسوب کرده است؛ آنجا هست، نظاره‌گر شهری که زیر سایه اش گسترده است.»

کاوه سجودی، متولد ۱۳۶۱ و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی است. وی تا کنون در چند نمایشگاه گروهی و جشنواره های عکس حضور داشته است. «زیر سایه برج» اولین نمایشگاه انفرادی او است.

گشایش: آدینه ۱۰ مهر از ساعت ۱۶ الی ۲۰

بازدید: همه روزه تا ۱۵ مهر از ساعت ۱۶ الی ۲۰

نشانی: خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبار غربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، شماره ۲۷

دیدگاهتان را بنویسید