هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

انجمن رسانه های خارجی هالیوود که برگزار کننده مراسم «گلدن گلوب» یا گوی زرین است، اعلام کرد در مراسم امسال خود از مریل استریپ قدردانی می کند و به این هنرمند نامدار آمریکایی جایزه ویژه یک عمر دستاورد هنری اهدا خواهد شد. او این عنوان افتخاری را به دلیل سالها حضور درخشان در عرصه سینما دریافت می کند.

مریل استریپ از بازیگران توانا و صاحب سبک هالیوود است که در بیش از چهل سال فعالیت حرفه ای، در نقش های تأثیرگذار و ماندگار بسیاری به هنرنمایی پرداخته است.

انجمن رسانه های خارجی هالیوود ضمن ستایش از مریل استریپ او را الگوی موفقی برای بسیاری از بازیگران و سینماگران زن جهان توصیف کرد، هنرمندی که با اعتراض به تبعیض های جنسیتی در هالیوود، خواستار حضور بیشتر زنان در عرصه های گوناگون هنر هفتم شده است.

meryl-streep-photos-16
مریل استریپ

مریل استریپ ۶۷ ساله در طول دوران بازیگری خود ۱۹ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده و از این نظر صاحب رکوردی تاریخی محسوب می شود، وی سه بار این جایزه را تصاحب کرد. او ۲۸ بارهم نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بوده که در نهایت ۸ بار برنده شد.

مریل استریپ در ایالت نیوجرسی متولد شد و فعالیت های هنری خود را در سال ۱۹۷۷ آغاز کرد. از فیلم های مشهور این بازیگر آمریکایی می توان به «شکارچی گوزن»، «انتخاب صوفی»، «خانه ارواح»، «اتاق ماروین» و «ساعت ها » اشاره کرد. او تجربیات مختلفی در تأتر و تلویزیون هم دارد و بازیکر پرکاری محسوب می شود که شیفته پروژه های متفاوت، چالش برانگیز و دشوار است. به عقیده بسیاری از منتقدین و نویسنده های هنری، مریل استریپ برترین بازیگر زن جهان در دهه های اخیر است.

انجمن رسانه های خارجی هالیوود در سال ۱۹۴۴ تأسیس شد و اعضای آن را نویسنده ها و گزارشگران نشریات و رسانه های بین المللی در آمریکا تشکیل می دهند. آنها هر سال جوایزی موسوم به گلدن گلوب را به برترین محصولات سینمایی و تلویزیونی اهدا می کنند. هفتاد و چهارمین مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب، یکشنبه هشتم ژانویه سال در بورلی هیلتون لس آنجلس برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید