پروژه «RTL:LTR»، نمایشگاهی بین هنرمندان ایران و هنرمندان اتریش است. عنوان این نمایشگاه برگرفته از اصطلاح‌های RTL و LTR است که در دنیای انفورماتیک، جهت نوشتار را از راست به چپ و بالعکس تعیین می‌کند دو جهت مختلف نگارش و این سو و آن سو محور موضوعیِ این تبادل فرهنگی و نیز موضوع اصلی این آثار است. این مجموعه به کوشش طرلان رفیعی، یاشار صمیمی مفخم و پیتر آسمن گردآوری شده است. در ادامه، مخاطبان این نمایش، چه در اتریش و چه در ایران، با خوانش شخصی خود که متأثر از فرهنگ و اجتماعشان خواهد بود و با زنجیره‌ای از تداعی معانی در ارتباط با این آثار به روند این گفتمان تداوم خواهند بخشید و آن را کامل خواهند کرد.

این نمایشگاه در تابستان و پاییز ۱۳۹۵، در کشور اتریش (گالری فوروم در شهر ولس و آرت مارک در وین) و در ایران در بنیاد لاجوردی و سپس در موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار می‌شود. در اتریش آثار ۱۷هنرمند ایرانی بر روی دیوار رفت و در ایران آثار ۱۷ هنرمند اتریشی در بنیاد لاجوردی نمایش داده خواهد شد.

این نمایشگاه روز جمعه ۲ مهر گشایش می‌یابد و علاقه‌مندان می‌توانند تا بیست و یکم آبان هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه دیدار کنند. بنیاد لاجوردی در خیابان کریمخان، خیابان نجات‌الهی (ویلا)، خیابان سپند شرقی، ساختمان ۳۲ ، پلاک ۲۰، طبقه همکف واقع شده است.

بدون کامنت

کلیه حقوق متعلق به مجموعه هنرگردی می‌باشد. طراحی و پشتیبانی وب سایت از شاریوت

با ما در تماس باشید

برای ارتباط با هنرگردی از این بخش استفاده نمایید

درحال ارسال

Log in with your credentials

or    

مشخصات ورود خود را فراموش کرده اید؟

Create Account