ورساچه به فروش می‌رسد

اگر دنبال‌کننده‌ی صنعت مد باشید، قطعا می‌دانید که در دنیای برندهای لوکس ورساچه یکی از بهترین هاست. خبر جالب توجه این‌که این برند ایتالیایی به زودی قرار است در مالکیت برند لوکس امریکایی مایکل کورس در بیاید.

گروه مد آمریکایی «مایکل کورس هولدینگز لیمیتد»، موافقت کرده است تا کنترل مارک ایتالیایی «ورساچی» را به عهده بگیرد. مایکل کورس بلند پروازی خود را در گسارش برند لوکس خود پنهان نکرده است، به ویژه هنگامی که سال گذشته حق مالکیت برند «جیمی چو» را که به خاطر کفش های پاشنه بلندش شهرت دارد، به قیمت ۱,۲ میلیارد دلار خرید.

مایکل کورس

برند آمریکایی «مایکل کورس» که بیشتر به خاطر کیف های دستی چرم معروف است برای نظر دادن در دسترس نبود. برند ورساچه نیز از نظر دادن خودداری کرد.

گروه سهام خصوصی آمریکایی «بلک استون»، ۲۰ درصد از سهام برند ایتالیایی ورساچه را در سال ۲۰۱۴ خرید.

به نقل از یکی از منابع که به خانواده ورساچه نزدیک است، شرکت «بلک استون» پس از سرمایه گزاری در ورساچی، متوجه شد که عملکرد این برند رضایت بخش نیست و سود آن به اندازه کافی نیست که به لیست بازار سهام در آید. این فرد ناشناس افزود که شرکت «بلک استون» خانواده ورساچه را متقاعد کرد که پروانه برند را بفروشند و به آنها اسامی یک سری خریدار از جمله «مایکل کورس» را پیشنهاد داد.

ارزش معامله خانه مد ورساچه که با لوگوی سر «مدوسا» شناخته می شود، بنا به دو منبع مختلفف از ۲ میلیارد دلار کمتر نیست. یکی از شروط معامله، خروج شرکت «بلک استون» از سهام ورساچه است ولی نقش خانواده ورساچه در این خانه مد محفوظ خواهد ماند.

«دوناتلا ورساچی»، خواهر «جانی ورساچی» بنیانگذار فقید این برند، در حال حاضر هم مدیر هنری این مارک و هم معاون رئیس دفتر مستقر در میلان است.

منبع: وی او ای

تحریریه هنرگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید