هنرگردی مجله تخصصی هنری ایران

مجله مستقل و تخصصی هنرهای تجسمی و مفهموی

«سالادِ» درم‌بخش جمعه افتتاح می‌شود

کامبیز درم‌بخش و سهیل حسینی امسال نیز آثار خود را با عنوان «سالاد» در گالری دیلمان به نمایش می‌گذارند. این نمایشگاه جمعه ۱۳ اردیبهشت افتتاح می‌شود. نمایشگاه سال گذشته این دو هنرمند «جغدآباد» نام داشت که در گالری آ برگزار شد.

کامبیر درم‌بخش، درباره نمایشگاه «سالاد» گفت: «سالاد» مجموعه‌ای از آثار من و سهیل حسینی با عناوین و موضوعات مختلف است. علت نام‌گذاری این نمایشگاه همین موضوعات مختلف است این آثار با آثار شناخته‌شده‌ی مفهومی من متفاوت است و جنبه‌ی دکوراتیو دارد. کارهای عرضه شده در این نمایشگاه زیبا و دکوراتیو هستند.

این کاریکاتوریست با بیان اینکه استعدادهای خود را در حوزه‌های مختلفی نشان داده است، ادامه داد: سال‌هاست که کارهای دکوراتیو انجام می‌دهم ولی زیاد شناخته شده نیست. حدودا ۴ تا ۵هزار از این طرح‌ها دارم که با سوژه‌های مختلفی مانند انسان، طبیعت، درخت، گل و حیوانات کار شده است. این طرح‌ها، کارهای سریع و تند من هستند و هر ۱۰۰تایی که هر روز در کافه می‌زنم ۱۰ تا را قاب و نگهداری می‌کنم که حالا مجموعه‌ی عظیمی شده که نمی‌دانم چطور باید عرضه‌شان کنم. در تلاش هستم به تدریج این آثار را در نمایشگاه‌های مختلف ارائه دهم.

او با بیان اینکه این کارها گرافیک_نقاشی_تصویرسازی است؛ افزود: باتوجه به اینکه من کاریکاتوریست هستم درون مایه این آثار هم از طنز کاریکاتورهایم خالی نیست. هم‌چنین این روزها موج حیوان دوستی راه افتاده که بخشی از آثار من هم در تایید این جریان است و سعی کرده‌ام از حیوانات تصویری صمیمانه ودوستانه نشان دهم.

درم‌بخش به همکاری با جوانان اشاره کرد و گفت: حدود ۸۵ درصد طرفدارهای من جوانان هستند و توانسته‌ام با وجود اختلاف سنی‌ام با جوان‌ها ارتباطم را با آن‌ها حفظ کنم که این موضوع باعث افتخار من است. کسانی که چهره من را نمی‌شناسند و فقط کارهایم را دیده‌اند فکر می‌کنند این کارها را یک جوان انجام داده است.

این کاریکاتوریست درباره‌ی قیمت آثارش در این نمایشگاه گفت: قیمت آثار من به نسبتِ کار، سابقه و شهرتم بسیار پایین است. من قیمت‌ها را پایین انتخاب می‌کنم تا کارهایم به دست مردم برسد. تولید من زیاد است و نمی‌دانم که با این کارها چه کنم و خیلی خوشحالم که مردم با درآمدهای پایین هم بتوانند کارهای مرا بخرند.

او در پایان افزود: قصد دارم با تیمی که به تازگی تشکیل داده‌ام فکرهایم را به صورت کانسپچوال آرت به انواع مختلفش مانند چوب، سنگ، عکس، عروسک و … تبدیل کنم. اما متاسفانه این کارها سرمایه زیادی می‌خواهد و مجبورم شخصا هزینه کنم. این کارها نیاز به کمک دارد ولی متاسفانه چنین امکاناتی در کشور ما وجود ندارد و همین‌طور قیمت وسایل کار نیز بیداد می‌کند.

سهیل حسینی نیز درباره‌ی تجربه‌ای که پیش از این با کامبیز درم‌بخش داشته، گفت: نمایشگاه مشترکی که در مهر و آبان سال ۹۷ با آقای درم‌بخش داشتیم، جزو یکی از شلوغ‌ترین نمایشگاه‌های سال گذشته بود. طی همکاری موفقی که با هم داشتیم، تصمیم گرفتیم امسال هم نمایشگاه دیگری ترتیب بدهیم. همه‌جور کاری از نظر ابعاد، موضوع و تکنیک در این نمایشگاه خواهد بود و به همین دلیل «سالاد» نام گرفته است.

او در توضیح آثارش در این نمایشگاه افزود: کارهای من شامل ۳ جغد در ابعاد بزرگ، ۳ گربه، و چندتایی فیگور انسانی می‌شود که با تکنیکِ چاپ روی کاغذ دست‌ساز به همراه ترکیب مواد کار شده است. تکنیک آثار آقای درم‌بخش نیز جوهر، مدادرنگی و ماژیک است. از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ در این نمایشگاه کار وجود دارد و این گزیده‌ای از کارهای این دوره‌ی ده ساله است که درمجموع شاملِ ۵۷ اثر می‌شود.

گفتنی است؛ علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه «سالاد» می‌توانند ۱۳تا ۲۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری دیلمان به آدرسِ شریعتی، بالاتر از ظفر، کوچه پورمشکاتی، پلاک ۵۰ مراجعه کنند. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

 

دیدگاهتان را بنویسید