نمایشگاه انفرادی محمودرضا نوربخش از روز آدینه ششم آذرماه به مدت ده روز در گالری مهروا برگزار می شود.

Mahmood Reza Nourbakhsh_mehrva art gallery_photography_Iran_Persian_honargardi_artevents_2015_1394 (2)

این نمایشگاه با عنوان ” #آریایی#درود_به_شرفت#بزن ” مشتمل بر 15 عکس رنگی در ابعاد 40 در 60 می باشد. محمود رضا نوربخش در بیانیه این نمایشگاه نوشته:

به فرض محال اگر باور داشته باشيم كه اصالتِ تاريخ  فاقد جهت دهي حكومت ها و از سوي ديگر مخالفان آن در جهت منافع شان است، شايد برآيند فرهنگ عموم مردم و مطالباتشان از تاريخ است كه ويژگي هاي هويت معاصر آنها را مي سازد.
مثلا اگر فرض كنيم پيش از ورود اعراب به ايران سفره ي هفت سين، هفت شين بوده نيت و نياز دسته ي اشاعه دهنده ي اين شك تاريخي در تفسير جايگزين اين دو آنقدر محرز  است كه فرض عدم آگاهي محقق از ريشه ي عربي كلمه ي شراب  و  ورود آن به زبان فارسي، باور ناپذير و پذيرش آن توسط قومي با نبوغ زبانزد جهان به صورت توده اي “نياز باور”  و  بي توجه به تطابق تاريخي، بهتان به حساب مي آيد!
از اين گونه موارد بسيار است كه مدام در اذهان توليد و چالش بين نياز مردم و عرف، قوانين و سنت را به حاشيه مي كشاند و با اغراق هاي ناشي از نارضايتي و خرافه مدام جعل دستجمعي در تاريخ شفاهي به وجود آورده و منتشر مي كند.
حال مي خواهيم به عكس اين حاشيه ها را از زبان به تناقض هاي ديداري و محيطي وارد كنيم تا همه ي متن مبرا از هر حاشيه اي را به خودِ حاشيه بكشانيم.

Mahmood Reza Nourbakhsh_mehrva art gallery_photography_Iran_Persian_honargardi_artevents_2015_1394 (3)

این نمایشگاه تا 16 آذر -به جز 5شنبه – از ساعت 17 الی 21 برقرار است.

 

۰ Comments

Leave a reply

کلیه حقوق متعلق به مجموعه هنرگردی می‌باشد. طراحی و پشتیبانی وب سایت از شاریوت

با ما در تماس باشید

برای ارتباط با هنرگردی از این بخش استفاده نمایید

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account