چیدمان ۳۷۵۸ کوله‌پشتی در حیاط سازمان ملل

چیدمانی برای کودکان

حیاط سازمان ملل متحد در شهر نیوروک این هفته میزبان ۳۷۵۸ کوله پشتی است.

این چیدمان را صندوق حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف) به یاد کودکانی که جانشان را در بحران ها از دست داده‌اند رونمایی کرده است.

هر کیف، یک کودک

این چیدمان شامل ۳۷۵۸  کوله پشتی مدرسه است که به دلیل چینش ویژه‌ی خود، گورستانی از سربازان جنگی را تداعی می‌کند. هر کیف نماینده‌ای از یک کودک است که جانش را از دست داده است. هنریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف، از این کوله پشتی ها با عناوین «نماد امید» و «فرصت های کودکی» یاد کرده است.

یونیسف این چیدمان را هم‌زمان با بازگشایی مدرسه ها و درست پیش از مجمع عمومی سازمان ملل متحد رونمایی کرده تا پیامی باشد برای تمامی رهبران جهان که تصمیماتشان تا چه اندازه می‌تواند بر نسل‌های آینده‌ی زمین تاثیرگذار باشد. قرار است دو هفته دیگر، رهبران جهان با حضور در مجمع عمومی سازمان ملل سی امین سالگرد تصویب پیمان نامه حقوق کودک را گرامی بدارند.

 

این کوله پشتی ها پیش از پایان نمایش به دست کودکان نیازمند می‌رسند. تصویر مربوط به افغانستان است.

بر اساس گزارش نگران‌کننده‌ی سالانه دبیر کل سازمان ملل متحد از شرایط کودکان در مناطق درگیر بحران و جنگ‌های مسلحانه، متاسفانه تنها در سال گذشته بیش از ۱۲ هزار کودک کشته و یا زخمی شده‌اند که بالاترین رقم از زمان بررسی و گزارش این دسته از خشونت‌ها توسط سازمان ملل است. این در حالی است که یونیسف می گوید آمار واقعی به مراتب از این بالاتر است.

خانم فور می گوید هم‌زمان با بازگشت بچه‌ها به مدرسه، آن‌ها می‌خواستند توجه افکار عمومی را به هزاران کودکی که جانشان را از دست داده و فقدانشان در خانه، کلاس‌های درس و جوامع خود در سراسر جهان احساس می‌شود، جلب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید