در دنیای معاصر و امروزی؛ عکاسی علاوه بر همه کارکردهای تخصصی، یکی از منابع فراگیر لذت جویی است که حسب دانش و مهارت های زیبائی شناختی، این لذت عمیق تر، تأثیرگذارتر و ماندگارتر می شود.» «تسلط به حداقل فنون و توانائی های عکاسی لازمه ی زندگی مدرن امروزی و مانند خواندن و نوشتن بخشی از سواد عمومی مردم محسوب می شود.

کتاب «عکس درصد ـ از عکاسی لذت ببرید» نوشته سعید فلاح فر و حاوی توضیحات مختصر و توصیه های کوتاه و کاربردی عکاسی است که حسب اطلاعات خواننده، هم برای علاقه مندان آماتور و هم برای عکاسان حرفه ای، مفید خواهد بود. نکاتی  که اگرچه گاهی به نظر بسیار ساده بیان می شوند اما عملاً تاثیرگذارند. به عبارتی، فشرده تجربیات عکاس بوده و می تواند عکاسی را به تجربه ای لذت بخش تبدیل کند. خوانندگان می توانند با مطالعه این کتاب؛ علاوه بر الزامات اولیه برای تهیه و مراقبت از دوربین عکاسی و ظرائف اخلاق حرفه ای و…، با تنظیمات معمول و فنی دوربین های عکاسی، علائم و اصطلاحات رایج عکاسی و اصول مهم قاب بندی و انتخاب موضوع آشنا شوند. همچنین در فصول مجزا، نکته هایی را برای عکاسی معماری، عکاسی طبیعت، عکاسی ورزشی، عکاسی مستند، عکاسی پرتره و کودک، عکاسی پاناروما، HDR و… به تفکیک موضوع ارائه می کند. «عکس درصد» آنقدر فشرده و خلاصه و کاربردی نوشته شده که می تواند به عنوان هندبوک و مرجع، همراهی دائمی و گره گشا برای دوستداران عکاسی باشد.

«عکس درصد ـ از عکاسی لذت ببرید» را نشر آوینه در ۱۱۴ صفحه منتشر کرده و علاقه مندان و تورهای گردشگری و عکاسی می توانند سفارش خود را از طریق نشانی سایت انتشارات و یا با شماره تلفن ۰۹۱۹۲۲۴۲۰۱۷ اعلام کنند.

مقدمه ناشر:

سعید فلاح فر کارشناس صاحب نام امور هنری و دانش آموخته ی تاریخ‌ هنر است. سال ها در گروه های هنر دانشگاه تدریس کرده و نمایشگاه های متعددی از او در داخل و خارج از کشور برپا شده است. هنرمندان و عکاسان برجسته کشور علاوه بر آثارش با نقدها و مقاله های تخصصی این پژوهشگر و هنرمند نیز آشنا هستند. نکته های نغز و ظریف این کتاب راهنما، حاصل تجربه های دقیق عملی و شخصی است که قطعاً برای همه علاقه مندان و در هر سطحی لازم و جذاب خواهد بود.

 

۰ Comments

Leave a reply

کلیه حقوق متعلق به مجموعه هنرگردی می‌باشد. طراحی و پشتیبانی وب سایت از شاریوت

با ما در تماس باشید

برای ارتباط با هنرگردی از این بخش استفاده نمایید

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account