استقبال فرانسوی از نگار مکتب‌ خانه پروژه مشترک کتابشهر ایران و مجتمع سرچشمه

نمایشگاه نگار مکتب خانه یک کارگروهی دائمی است که بهمت کتابشهر تهران و مجمتع فرهنگی سرچشمه تشکیل شده است، این روزها بازدید بسیار خوبی داشته است و با توجه به اینکه قشر مشخص دانش آموزان را هدف گرفته است، باید بگوییم بسیار موفق عمل کرده است چون به نقل از روابط عمومی موسسه کتابشهر ایران تا کنون بیش از ۷ هزار دانش آموز تهرانی از این مجموعه دیدن کرده اند. هر چند که رده سنی در این نمایشگاه مطرح نبوده است اما نیاز به شناخت قشر کم سن تر جامعه از هنر ایران به خوبی لحاظ شده است. قرار به این شکل است که مجموعه ای از آثاری که سرچشمه تا کنون جمع آوری کرده است که مربوط به بیش از ۷۰ هنرمند شاخص ایران هستند به نمایش گذاشته شوند. تاکنون هزار اثر هنری نقاشی، نقاشی‌خط و خوشنویسی از ۷۰ هنرمند شاخص به‌نمایش درآمده که از جمله‌ی آن‌ها می­‌توان به هنرمندانی مانند جلیل رسولی، نصرالله افجه­‌ای، سهراب سپهری، محمدعلی ترقی‌جاه، کامبیز درم­بخش احمد وثوق احمدی، هادی روشن‌ضمیر، ابوالفضل خزاعی، میثم سلطانی، علیرضا محبی، حمید غبرانژاد، محمد جوادزاده، محمود زنده‌رودی، شمس­‌الدین غازی، عطاءالله ذی‌نوری، احمد محمدپور، محسن کرمی، پرویز کلانتری و محمدسعید نقاشیان اشاره کرد.

وب سایت کتابشهر ایران

مهمانان ویژه فرانسوی در نگار مکتب‌ خانه تهران

به نقل از روابط عمومی موسسه کتابشهر ایران، گروهی از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران فرانسوی که به دعوت یکی از خبرگزاری‌های داخلی برای تهیه گزارش به ایران سفر کرده‌­اند، میهمان گالری “نگار مکتب خانه” بودند. بر اساس این گزارش، این گروه در روزهای اخیر از بناهای تاریخی، مراکز فرهنگی تهران از جمله نمایشگاه نگار مکتب خانه بازدید کرده اند. تاکنون علاوه بر بازدید بیش از ۷ هزار دانش آموز تهرانی که مخاطب اصلی این نمایشگاه هستند، اقشار مختلف از مسئولان بلندپایه کشور گرفته تا دانشجویان، طلاب، شهروندان تهرانی از گالری آثار هنری شاخص گالری سرچشمه دیدن کرده­اند.

نمایشگاه دائمی آثار هنری با عنوان ابداعی “نگار مکتب‌ خانه” (schoollery) ویژه دانش‌آموزان تهرانی افتتاح شده است و از شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۹ واقع در میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای کوچه شهید صیرفی­پور، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی فعالیت میکند

 

تحریریه هنرگردی

http://www.shariot.ir

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید