هنرهای تجسمی سینما تئاتر اخبار هنر موسیقی جشنواره ها رسانه تخصصی

معرفی چیدمان شهر دورگه

 شهر دورگه (Mestizo City) یک چیدمان خاص در یک بستر ویژه، در حوزه ی طراحی میامی برای (Art Basel) میامی است که توسط شرکت Muñoz & Company اجرا شد تا جنب و جوش و تنوع فرهنگ امریکای لاتین و تاثیر قومی در حال توسعه و رشد آن را نمایش دهد.

این چیدمان به روش جالب و جذابی برخی از قابل تشخیص ترین المان های اجتماعی و دیداری مربوط به محله هایی با ساکنین امریکای لاتین را ترکیب و تفسیر می کند: سازه های بادی، کامیون های تکو، بطری های نوشیدنی، رنگ های روشن و ایده هایی غیر رسمی از فضا و هنر خیابانی.

Mestizo City-honargardi (3)

دیوار محوطه  “شهر دورگه” به ارتفاع ۸ فوت یک گالری موقت شهری را به وجود آورده است که عکس های نصب شده بر آن، شخصیت و هویت فرهنگ بومی ترکیبی، یا ترکیب فرهنگ امریکای لاتین با جریانات اساسی روز را نشان می دهد. این پویایی انجمن ها و گروه های امریکایی قرن ۲۱ را شکل می دهد.

بخش مرکزی موحوطه “شهر دورگه” مکعبی به ابعاد ۱۲*۱۲*۱۲ فوت است که از نوشیدنی های رنگارنگ معروف مکزیکی تشکیل شده است که ایده ی معماری غیر رسمی با استفاده از مصالح ساختمانی غیر متداول برای خلق یک سازه ی را دنبال می کند. در این طرح به همان اندازه ای که نصب و برپایی سازه مهم است، پروسه و روندی که مکعب نوشیدنی ها در آن واسازی می شود اهمیت دارد. بازدیدکنندگان آزاد بودند که به تعداد دلخواه از نوشابه های مکزیکی بردارند تا سازه به آرامی مانند یک قطعه یخ ذوب و ناپدید شود.

“شهر دورگه” ایده ای دارد و آن اینکه دیوارها نمی توانند برای جدا کردن فرهنگ و خلاقیت ساخته شوند و مرزهای فیزیکی نمی توانند در تاثیر رو به رشد امریکای لاتین بر ایالت متحده ی امریکا نفوذ کنند  و مانع شوند. این چیدمان یک فضای خالی در یک مکان شهری غیر منتظره را به یک فضای اجتماعی موقت و پر جنب و جوش، جایی که ایده ی شهرسازی به سبک لاتین و ترکیبی ترویج شد، تبدیل کرد.

مینا مختاریان

معمار

نوشته های مشابه

پاسخی بدهید